Co słychać?

Czytanie o historii kimon, poznawanie ich rodzajów, odkrywanie niezliczonych zależności między różnymi elementami tradycyjnego japońskiego stroju, rozmowy z innymi pasjonatami, poszukiwanie nowych stylów i łączenie ich z klasycznymi regułami, czerpanie wiedzy od specjalistów i rzemieślników, przeszukiwanie sklepów i aukcji internetowych, organizowanie kimonowych spotkań czy wreszcie dzielenie się swoimi doświadczeniami podczas prelekcji, warsztatów i pisząc o kimonach… Kimona nie pozwalają się nudzić i są niekończącym się źródłem inspiracji. W głowie wciąż mam więcej pomysłów niż czasu do dyspozycji i ciężko by było opowiedzieć o nich wszystkich naraz, szczególnie, że większość z nich podlega ciągłej ewolucji. Zapraszam więc do zapoznania się z moimi ostatnimi projektami i pomysłami na najbliższą przyszłość. Tak na dobry początek…

Kimono de Krak

O otwartych krakowskich spotkaniach z kimonem Kimono de Krak można przeczytać więcej na poświęconej im podstronie KimonoTEKI. Kolejne spotkanie już wkrótce!

KimonoTEKA w Kioto

Na wiosnę tego roku będę miała okazję spędzić w Kioto ponad trzy tygodnie. Wyjazd ma mieć charakter badawczy i w całości ma skupiać się na kimonach, spotkaniach z rzemieślnikami, nauczycielami, sprzedawcami itp. Mam nadzieję, że pozwoli on na poukładanie moich dotychczasowych doświadczeń i zdobycie nowych, które pozwolą na dalszy rozwój projektu. Wiele w kwestii moich kimonowych pomysłów i planów zależy od tego wyjazdu. Trzymajcie kciuki, by okazał się nie tylko niezapomniany, ale i owocny!

Kolekcja

Kimona kolekcjonuję od wielu lat, jednak brakuje mi uporządkowanej bazy moich zbiorów. Już wkrótce chciałabym nadrobić ten brak, sfotografować i opisać wszystkie swoje rzeczy. Część z nich chciałabym też zamieścić na KimonoTECE i podzielić się związanymi z nimi wspomnieniami i ciekawostkami.

więcej szczegółów wkrótce!